MASKE TAKARKEN YAPILAN 5 HATA!
Yazdır

Corona virüs salgınından korunmak için maske zorunluluğu devam ederken ve sağlık otoriteleri maske kullanımı konusunda sürekli uyarırken pek çoğumuz maskesiz sokağa çıkmıyoruz ancak maskelerimizi doğru kullanıyor muyuz? İşte maske takarken yapılan 5 hata

1. Maskeyi doğru oturtmamak

Yüzünüzde bir maske olması ne sizi ne de etrafınızdakileri corona virüsten korumuyor. Maske taktığınızda gerçek bir koruma için mutlaka burnunuzu ve çenenizi içine alması gerekiyor.

2. Maskeye dokunmak ve çıkarıp takmak

Maske takarken gerçek bir koruma ve korunma hedefliyorsanız konuşurken maskeyi indirmeniz ve daha önce başka bir yere temas etmiş ellerinizle maskeye dokunduğunuzda corona virüs kapma veya yayma riskini alıyorsunuz.

3. Maske takmadan önce elleri yıkamamak

Evden çıkarken maskenizi takmadan önce, dışarıda maskenizi çıkarıp takmadan önce mutlaka ellerinizi su ve sabunla veya dezenfektanla temizlemeniz ellerinizden virüsün yayılma ihtimalini önler.

4. Bez maskeyi yıkamamak

Uzmanlar bez maskelerin tekrar tekrar kullanılmasını aynı iç çamaşırının yıkanmadan tekrar tekrar giyilmesine benzetiyor, üstelik ölümcül bir virüs varken çok daha tehlikeli.

5. Kullan-at maskeleri tekrar kullanmak

Uzmanlar kullan-at maskelerin tekrar kullanılmasının tehlikeli olabileceği konusunda uyarıyor. Çünkü kullandıkça filtreler aşınıyor, lastikler gevşiyor, koruma etkisi azalıyor ve yüzünüze tam oturmuyor.

İZMİR-MANİSA TÜM EGE BÖLGESİNDE ACİL DURUM VE İLK YARDIM EĞİTİMLERİNİZDE, PATLAMADAN KORUNMA DOKÜMANI HAZIRLIĞINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN. 0542 630 6331

SON EKLENENLER
SİTE HARİTASI
Blog
BİZE ULAŞIN
 Adres : Basmane, Dokuz Eylül Meydanı A.Başaran İş Merkezi No.116 İZMİR
       

 Tel : 0542 630 63 31
       
       

 E-Mail : info@arkandanismanlik.com
BİZİ TAKİP EDİN