HİJYEN EĞİTİMİ NEDİR? ÖNEMİ NEDİR? -YANGIN EĞİTİMİ -İLK YARDIM EĞİTİMİ -PATLAMADAN KORUNMA DOKÜMANI
Yazdır
Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanır. Hijyen kuralları yaşam alanlarımızın tüm için geçerlidir. Hijyen, kelime olarak sağlam, sağlıklı anlamına gelmekle birlikte genel anlamda ele alınacak olunursa; sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü olarak ifade edilmektedir.

Hijyen Eğitimi Yönetmeliğine göre, özellikle gıda üretimi ve satışı yapılan işyerlerinde, hijyen eğitimi almayan kişilerin çalışması yasaktır.

Hijyen Eğitiminin verilmediği yerde hijyenik ortamın bulunması imkansıza yakındır. Hijyenik yani temiz olmayan ortamda bakteri, virüs, salgın olmama ihtimali yoktur. Döngünün başlangıcı sağlam temele atılmadıkça ve akabinde kişisel hijyen konusunda yeterli bilgi veya eğitim alınmadıkça sağlığımızı muhafaza etmemiz ve çevremizi korumamız mümkün değildir.

Siz de eğer Hijyen konusunda bilgilenmek, doğru temizlik konusunda fikir sahibi olmak, kişisel hijyenin püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız bize ulaşıp Hijyen Eğitimi almanız yeterli olacaktır.

İZMİR-MANİSA TÜM EGE BÖLGESİNDE ACİL DURUM VE İLK YARDIM EĞİTİMLERİNİZDE, PATLAMADAN KORUNMA DOKÜMANI HAZIRLIĞINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN. 0542 630 6331
SON EKLENENLER
SİTE HARİTASI
Blog
BİZE ULAŞIN
 Adres : Basmane, Dokuz Eylül Meydanı A.Başaran İş Merkezi No.116 İZMİR
       

 Tel : 0542 630 63 31
       
       

 E-Mail : info@arkandanismanlik.com
BİZİ TAKİP EDİN