İşe Giriş Periyodik Sağlık Taramaları ve Mobil Tarama
“Çalışanların İşe Giriş Sağlık Raporu”, bilindiği üzere 30 Haziran 2012 tarihinde yayınlanmış olan 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği KanunuMadde 15 Sağlık Gözetimi Başlığıaltına çalışanların sağlık gözetimleri için İşverenin takibi zorunluluğu getirilmiştir. Bu çerçevede İşveren çalışanlarının İşe Girişte, İş Değişikliğinde ( Bir tesis içerisinde bir departmandan başka bir departmana geçişte, Tesis değişikliğinde vb.), İşin devamında periyodik olarak kanunlardan ileri gelen sürelerde İşyeri Hekiminin talebi ve önerisi ile belirlenmiş olan tetkikleri yapma zorunluluğu getirilmiştir. Herhangi bir çalışan işe başlamadan önce sağlıklı olduğu ispat etmek zorunda olup, İşverence (İşyeri Hekiminin talep ettiği tetkikler göz önünde bulundurularak) talep edilen tetkikleri yaptırmak zorundadır.
Periyodik sağlık taraması, iş yerlerindeki çalışanların sağlığının belirli aralıklarla Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri tarafından kontrol edilmesini kapsamaktadır.OSBG’ler iş yerlerine bu konuyla ilgilenen işyeri hekimlerini atamakta ve çalışanların düzenli olarak kontörlünün yapılmasını sağlamaktadır. İşyerlerin de mevcut olan fiziksel, biyolojik, ruhsal ve kimyasal risklerin tespit edilmesi ve bu işlerde çalışacak olan herkesin işe giriş sürecindeki sağlık durumlarının değerlendirilmesi için işyeri hekimlerinden destek alınmaktadır. İşyeri hekimleri gerekli olan tüm muayeneleri ve laboratuvar tetkiklerini yerine getirmekte buna göre de çalışanların sağlık raporunu ortaya koymaktadır. Uzman görüşlerimiz için bize danışın.

yangın eğitimi-yangın tüpü-tehlikeli madde-güvenlik tedbirler-tatbikat-eğitim sertifikası- patlamandan korunma dokümanı-pkd-exproof-patlama-risk analizi-acil durum planı-periyodik kontroller-ortam ölçümü-aydınlatma-toz-gürültü-termal konfor-titreşim-makina ekipman kontrolleri-basınçlı kap-forklift-vinç-gaz ölçümü- ilk yardım eğitimi-temel yaşam desteği-kalp masajı-hayat kurtarma-cpr-hijyen eğitimi-temizlik-iş hijyeni-dikkat-çalışan güvenliği-çalışma ortamı-çalışan işçi eğitimleri-mevzuat-zorunlu-kanun- sağlık taraması-tetanoz aşısı-portör-dörtlü-iş yeri hekimi-ekg-periyodik muayene-acil durum eğitimi-tahliye-kurtarma-pkd-ilkyardım-hijyen-mobil tarama

SİTE HARİTASI
Blog
BİZE ULAŞIN
 Adres : Basmane, Dokuz Eylül Meydanı A.Başaran İş Merkezi No.116 İZMİR
       

 Tel : 0542 630 63 31
       
       

 E-Mail : info@arkandanismanlik.com
BİZİ TAKİP EDİN