Risk Değerlendirme analizi Dökümanı Hazırlanması
Risk analizi, yapılan işler sonucunda her türlü işyeri yetkilisi ve çalışanı için zarara neden olabilecek risklerin belirlenmesi ve olasılıklar dâhilinde yorumlanması işlemidir. Riskler belirlenir, risklere sebebiyet verecek kaynaklar sınıflandırılır ve doğabilecek sorunlar olasılık dağılımı ile işyeri yetkililerine aktarılır. Olasılık dağılımlarını yorumlamak için de mutlaka bir iş güvenliği uzmanının görüşünün alınması gerekecektir. Yönetmeliğin gerçekleştirilmesinde ve yasalar doğrultusunda sunulacak en iyi hizmeti bünyemizde bulunan iş güvenliği uzmanlarımız, iş yeri hekimimiz ve sağlık personelimizle sizlere aktarmaktayız. Daha iyi bilgiler almak için uzman görüşlerimize danışın.

Risk Değerlendirmesi adım adım Nasıl Yapılır?
Tehlike Nedir? Risk Nedir?

Tehlike; zarar verme potansiyeline sahip herhangi bir şey. Tehlikeler insana, mala ve prosese etki edebilir. Kazalara ve hastalıklara, ürün kaybına, makine hasarlarına vb. sebep olabilir. Risk; tehlikeye bir maruziyet sonucu bir yaralanma ya da bir hastalığın meydana gelme olasılığının ve şiddetinin bileşkesine işaret eder.

Risk Değerlendirmesini Nasıl Yapabilirim?
İş yeri riskleri aşağıda gösterildiği gibi 5 basit adımla değerlendirilebilir:

ADIM 1: Bilgi toplama
ADIM 2: Tehlikelerin belirlenmesi
ADIM 3: Tehlikelerden kaynaklanan risklerin değerlendirilmesi (sonuçların olasılık ve şiddetinin tahmin edilmesi ve risklerin kabul edilebilirliğine karar verilmesi)
ADIM 4: Riski ortadan kaldırmak ya da azaltmak için eylemlerin planlanması, değerlendirmelerin gözden geçirilmesi
ADIM 5: Risk değerlendirmenin yazılı hale getirilmesi

yangın eğitimi-yangın tüpü-tehlikeli madde-güvenlik tedbirler-tatbikat-eğitim sertifikası- patlamandan korunma dokümanı-pkd-exproof-patlama-risk analizi-acil durum planı-periyodik kontroller-ortam ölçümü-aydınlatma-toz-gürültü-termal konfor-titreşim-makina ekipman kontrolleri-basınçlı kap-forklift-vinç-gaz ölçümü- ilk yardım eğitimi-temel yaşam desteği-kalp masajı-hayat kurtarma-cpr-hijyen eğitimi-temizlik-iş hijyeni-dikkat-çalışan güvenliği-çalışma ortamı-çalışan işçi eğitimleri-mevzuat-zorunlu-kanun- sağlık taraması-tetanoz aşısı-portör-dörtlü-iş yeri hekimi-ekg-periyodik muayene-acil durum eğitimi-tahliye-kurtarma-pkd-ilkyardım-hijyen-mobil tarama

SİTE HARİTASI
Blog
BİZE ULAŞIN
 Adres : Basmane, Dokuz Eylül Meydanı A.Başaran İş Merkezi No.116 İZMİR
       

 Tel : 0542 630 63 31
       
       

 E-Mail : info@arkandanismanlik.com
BİZİ TAKİP EDİN