SAĞLIKLI YAŞAM VE PRATİK ÖNERİLER
3 ana 3 ara öğün yapın, daha çabuk zayıflayın. Günlük olarak tüketeceğiniz miktarları 6 öğün olacak şekilde ayarlamaya çalışarak az ve sık beslenin. 3 saatten fazla aç kalmamaya özen gösterin ki kan şekerinizde dalgalanmalar yaşamayın. Ara öğünler tatlı krizlerinden uzak durmak metabolizma hızınızı arttırmak ve kolay kilo vermek için size yardımcı olacaktır. “Hayır demeyi öğrenin.” Hayatınızda stresle baş etmenin yolu, mümkünse stres kaynağını ortadan kaldırmaktır. Hayır demeyi öğrenmek stresle baş etmenin en önemli yoludur. Sağlıklı olmak için sadece sebze yemek yeterli değildir. Bunun yanında mutlu olmanız, iyi olduğunuza inanmanız gibi psikolojik faktörlerin de sağlık üzerinde etkisi büyüktür.
Uykunun da sağlığımız için önemli olduğunu belirten uzmanlar, stresten de uzak durmamız gerektiğini vurguluyorlar.
Reader’s Digest dergisi, Hastalık Önleme Araştırması’nda koruyucu hekimlik konusunda uzmanlaşmış 100 hekimin görüşlerine yer verdi. Kronik hastalıklar ve bunlardan nasıl uzak durmamız gerektiğini sordu. İşte uzmanlardan sağlıklı kalmak için 11 öneri: 1. Bir şeyin iyi olduğuna inanın.
2. Amaçlarınızı yüksek seviyede tutun.
3. Benzersiz potansiyelinizi geliştirin.
4. Daha az yiyin, daha çok egzersiz yapın ve bol bol eğlenin.
5. Birlikte yaşadığınız ve çevrenizde bulunan kişileri (eş, çocuklar, komşular, kalabalık aile, katıldığınız grubun üyelerini) sevin.
6. Hayatınızda dengeyi sağlayın.
7. Her gün egzersiz yapmak, dengeli beslenmek, anlamlı sosyal etkileşimler ile ilişkiler kurmak size ruhsal yönden iyi gelecektir.
8. Hayatınızın anlamını bulun.
9. Günde yeteri kadar uyuyun.
10. Stresle başa çıkın ve arkadaşlarınızla eğlenin.
11. Pozitif kalın ve hastalıkları önlemek, sağlığınızı iyileştirmek için size yardım edecek aile hekimi bulun. Sağlıklı yaşamın birçok püf noktasını öğrenmek için uzman görüşler için lütfen bize danışın.

yangın eğitimi-yangın tüpü-tehlikeli madde-güvenlik tedbirler-tatbikat-eğitim sertifikası- patlamandan korunma dokümanı-pkd-exproof-patlama-risk analizi-acil durum planı-periyodik kontroller-ortam ölçümü-aydınlatma-toz-gürültü-termal konfor-titreşim-makina ekipman kontrolleri-basınçlı kap-forklift-vinç-gaz ölçümü- ilk yardım eğitimi-temel yaşam desteği-kalp masajı-hayat kurtarma-cpr-hijyen eğitimi-temizlik-iş hijyeni-dikkat-çalışan güvenliği-çalışma ortamı-çalışan işçi eğitimleri-mevzuat-zorunlu-kanun- sağlık taraması-tetanoz aşısı-portör-dörtlü-iş yeri hekimi-ekg-periyodik muayene-acil durum eğitimi-tahliye-kurtarma-pkd-ilkyardım-hijyen-mobil tarama

SİTE HARİTASI
Blog
BİZE ULAŞIN
 Adres : Basmane, Dokuz Eylül Meydanı A.Başaran İş Merkezi No.116 İZMİR
       

 Tel : 0542 630 63 31
       
       

 E-Mail : info@arkandanismanlik.com
BİZİ TAKİP EDİN