Sağlık Taraması Hakkında Önemli Bilgiler

* Genel sağlık durumunuzun düzeyi

* Bir önceki ziyarete göre yeni durumu

* Diyabet, kanser, kalp-damar hastalığı, hipertansiyon gibi muhtemel riskleriniz

* Daha sonraki incelemelerde yaptırmanız gereken testler ve test zamanları

* Özel branş konsültasyonu ihtiyacı

* Yaşam biçiminizde yapmanız gereken yenilikler

* İlaç kullanmanızın gerekli olup olmadığını

Sağlık taraması yaptırırken bunları bildirmek çok önemlidir. Sağlık Taraması Yaptırılmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?
Hamileyseniz veya şüpheniz varsa işlemlere başlamadan önce mutlaka hekimimize bildiriniz. Daha önce yapılmış test ve diğer tetkik sonuçlarını beraberinizde getirmeniz yol gösterici olacaktır. Sabah aç karına 10-12 saat açlık sonrası laboratuvara gelinmesi gereklidir. Su içilebilir. Tansiyon ilacı kullanıyorsanız sabah bir miktar su ile alabilirsiniz. Prostat taramasında, rektal muayene ve sonda uygulamaları prostat bezini uyararak yanlış yüksek sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle mümkünse bu işlemlerden önce ya da işlemlerden 72 saat sonra analiz yapılması ve 3 gün cinsel perhiz uygulamasından sonra kan verilmesi önerilmektedir. Kadın hastalar laboratuvara başvurduklarında adetli iseler görevli teknisyene bildirmelidirler. Sürekli kullandıkları ilaçlar var ise konsültan hekime bilgi vermeleri gerekmektedir. Numune alınmadan 24 saat içerisinde alkol almamaya özen gösterilmelidir. Ağır egzersizin test sonuçlarınızı etkileyeceği dikkate alınmalı ve son 24 saat içerisinde ağır egzersizden kaçınılmalıdır.

yangın eğitimi-yangın tüpü-tehlikeli madde-güvenlik tedbirler-tatbikat-eğitim sertifikası- patlamandan korunma dokümanı-pkd-exproof-patlama-risk analizi-acil durum planı-periyodik kontroller-ortam ölçümü-aydınlatma-toz-gürültü-termal konfor-titreşim-makina ekipman kontrolleri-basınçlı kap-forklift-vinç-gaz ölçümü- ilk yardım eğitimi-temel yaşam desteği-kalp masajı-hayat kurtarma-cpr-hijyen eğitimi-temizlik-iş hijyeni-dikkat-çalışan güvenliği-çalışma ortamı-çalışan işçi eğitimleri-mevzuat-zorunlu-kanun- sağlık taraması-tetanoz aşısı-portör-dörtlü-iş yeri hekimi-ekg-periyodik muayene-acil durum eğitimi-tahliye-kurtarma-pkd-ilkyardım-hijyen-mobil tarama

SİTE HARİTASI
Blog
BİZE ULAŞIN
 Adres : Basmane 9 Eylül Meydanı Ahmet Başaran İş Merkezi OfisNo:110 Konak/İZMİR
       

 Tel : 0542 630 63 31
       
       

 E-Mail : info@arkandanismanlik.com
BİZİ TAKİP EDİN